Skopiuj wszystkie pliki z archiwum na serwer. Nie musisz ustawiać chmodów - skrypt zrobi to za Ciebie.
W polu treść wpisz tekst z synonimami. Synonimy mogą być zagnieżdżone.
W polu linki wpisz linki które mają być umieszczone w tekście. Każdy link musi być w osobnej linijce. Przedrostek http:// nie jest wymagany. Możesz też zaimportować listę linków z pliku, wtedy lista linków podana w formularzu zostanie zignorowana.
Aby poprawić jakość generowanego precla, możesz wpisać w polu tytuły tekstów tekst z synonimami, który będzie używany podczas generowania tytułów artykułów. Jeśli pozostawisz to pole puste, skrypt sam wygeneruje tytuły na podstawie treści tekstu.
Możesz też podać pożądane nazwy podstron w polu nazwy podstron. Każdą nazwę wpisz w osobnej linijce. W obrębie jednej linijki mogą zostać użyte synonimy. Jeśli pozostawisz to pole puste, nazwy zostaną wygenerowane automatycznie.
Jeśli zamierzasz dołączyć do precla np. Google Analytics, będziesz musiał dodać kod do wygenerowanego dokumentu. Możesz to zrobić wypełniając według potrzeb pola kod w HEAD i kod w BODY.
Jeśli z jakiegoś powodu wymagane są dodatkowe pliki, np. zewnętrzny skrypt do wyświetlania reklam, możesz je dołączyć w polu dodatkowe pliki. Możesz dołączyć nielimitowaną ilość plików.
W polu ustawienia możesz zmienić ilość linków na tekst (zalecane 2), ilość artykułów na stronę i szablon. Szablon nie ma wpływu na jakość SEO wygenerowanego precla, aczkolwiek niektóre szablony mogą zmieniać strukturę dokumentu na bardziej lub mniej przyjazną wyszukiwarkom.
Możesz pobrać precla na dysk lub od razu wysłać go na serwer WWW. Obsługiwane są wszystkie serwery z DirectAdmin. Przykładowa konfiguracja:
Host: hexcom.net
Użytkownik: admin
Hasło: test123
Port: 21
Domena: jankowalski.pl
Umieści pliki w folderze /domains/hexcom.net/public_html/
Jeśli dodatkowo podasz katalog, np. testprecela, pliki będą umieszczone w katalogu /domains/hexcom.net/public_html/testprecla/
Utwórz nowy folder. Nazwa folderu to nazwa szablonu. Skopiuj pliki szablonu HTML do nowo utworzonego folderu. Zmień nazwę głównego pliku HTML (zazwyczaj index.html) na szablon.tpl. Otwórz plik szablon.tpl dowolnym edytorem tekstu (zalecany Notepad++) i wykonaj następnujące kroki:
{if $nastepna_strona}<a href="{$nastepna_strona}" >Następna strona</a>{/if}
<li><a href="#">Lorem ipsum</a></li>
na <li><a href="{$link.link}">{$link.etykieta}</a></li>
<h2>Przykładowy nagłówek</h2>
Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer adipiscing elit.
Zmień na:
{foreach from=$teksty item=tekst}
<h2>{$tekst.tytul}</h2>
{$tekst.tresc}
{/foreach}
Tak spreparowany szablon umieść w miejscu instalacji skryptu, w katalogu szablony. Od teraz Twój szablon będzie widoczny na liście szablonów podczas generowania precla.